ВІДЧУТНЕ СКОРОЧЕННЯ ВИКИДІВ ВУГЛЕЦЮ ВСЬОГО ЗА 95 ДНІВ ПІСЛЯ МОНТАЖУ
Мінераловатна ізоляція Knauf Insulation знижує експлуатаційний викид вуглецю з будівель на 3,6 млн тонн щороку – це еквівалентно виведенню з експлуатації 2,5 млн автомобілів на дорогах Європи. І ця перевага починається вже через 95 днів після встановлення.
Будівлі відіграють ключову роль у боротьбі Європи зі зміною клімату. Вони відповідають за 40% споживання енергії та виробляють 38% викидів CO2. Це питання потребує термінового вирішення – щоб досягти нульового викиду до 2050 року, нам потрібно скоротити викиди вуглецю більш ніж удвічі до 2030 року.
Зважаючи на стрімке зростання міст, які методи декарбонізації будівель можна швидко впровадити?
Рішення просте, але дуже ефективне: ізоляція. Наразі 75% європейських будівель не є енергоефективними, але правильно встановлена ізоляція може це змінити. Щоб повною мірою скористатися перевагами ізоляції та досягти наших цілей у сфері сталого розвитку, темпи та обсяг проєктів з реконструкції повинні значно зрости. Ізоляція мінімізує втрати енергії через огороджувальні конструкції будівлі, що може знизити потребу в енергії в будівлях на 44%. В результаті будівлі стають кращими для людей, більш економічними в експлуатації та кращими для планети.
Який вплив на довкілля має мінеральна вата, як утеплювач, з точки зору викидів CO2?
Хоча ізоляція будівель зменшує викиди вуглецю під час експлуатації, важливо пам'ятати, що виробництво, пакування та транспортування будь-яких матеріалів також має свій вуглецевий слід. Тому як відповідальний виробник, ми прагнемо не лише пропонувати екологічно чисті матеріали, але й компенсувати їхній вуглецевий слід шляхом скорочення викидів в глобальному масштабі.
Ефективність нашої ізоляції дозволяє їй "погасити" свій вуглецевий слід вже за 95 днів
Наше дослідження, проведене у співпраці з експертами з питань сталого розвитку Ramboll, показало, що з моменту встановлення потрібно лише 95 днів, щоб компенсувати вуглець, що міститься в нашій мінераловатній ізоляції. З цього моменту перевага полягає у скороченні експлуатаційних викидів вуглецю на 3,6 млн тонн щороку.
Це можна порівняти з впливом на довкілля 163 млн дерев або виведенням з експлуатації 2,5 млн автомобілів щороку з наших доріг. Продукти з меншим вмістом вуглецю дозволяють нам швидше побачити цей позитивний вплив. Вони мінімізують витрати на викиди вуглецю та роблять ізоляцію більш ефективною для декарбонізації наших будівель.
Який наступний крок?
Важливо не лише розуміти вплив вуглецевого сліду ізоляції на навколишнє середовище, але й вживати заходів для його зменшення. Це лише один із кроків на шляху до досягнення нульового рівня викидів.
У Knauf Insulation ми не просто пасивно спостерігаємо за змінами в будівельній галузі, а й активно беремо участь у формуванні її майбутнього.
Незважаючи на те, що завдяки нашим рішенням експлуатаційні викиди вуглецю значно скорочуються, сам виробничий процес все ще має негативний вплив на довкілля. Саме тому ми інвестуємо значні кошти в те, щоб зменшити вуглецевий слід на всіх етапах виробництва (сфери 1, 2 та 3), прагнучи до скорочення викидів вуглецю в нашій продукції на 15% до 2025 року.