ЕФЕКТИВНА ІЗОЛЯЦІЯ: ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ В УМОВАХ МІНЛИВОГО КЛІМАТУ

By Анонім
січня 18, 2024

Домен Іваншек, керівник відділу будівельних технологій Knauf Insulation, розповідає про те, як ми можемо розкрити весь потенціал ізоляційних матеріалів як ефективних засобів для захисту будівель від дедалі екстремальніших кліматичних умов протягом усього року.

33
Домен Іваншек |  Керівник відділу будівельних технологій Knauf Insulation

Ні для кого не секрет, що наш клімат змінюється. Підвищення температури зробило нас більш вразливими до загрози від перегріву, і в найближчі роки ця цифра буде тільки збільшуватися. Передбачається, що якщо не зменшити наслідки глобального потепління, екстремальна спека впливатиме на 300 мільйонів європейців щороку, і до 2100 року це призведе до 90 000 смертей.

Ми проводимо близько 90% свого часу в приміщенні, тому будівлі мають значний вплив наше здоров'я та самопочуття. Ось чому дуже важливо, щоб наша галузь об'єднувала зусилля для того, щоб зробити кожну окрему будівлю (як майбутню, так і наявну) стійкою до зміни клімату – і починати потрібно вже зараз, тому що зміни які ми робимо сьогодні, будуть відчутні протягом наступних десятиліть.

Чинне законодавство зосереджене на збереженні тепла в будівлях взимку, і теплоізоляція відіграє ключову роль у досягненні цієї мети. При правильному проектуванні, будівництві, реконструкції та обслуговуванні, будівлі можуть захищати нас від екстремальних температур цілий рік.

Стійкий до зміни клімату дизайн

Стійкі до клімату будівлі вимагають комплексного підходу, який враховує всі аспекти будівництва. Ключовим моментом є створення стабільного, контрольованого внутрішнього середовища, яке дозволяє системам опалення та охолодження працювати ефективно та з меншими енергетичними затратами.

Цей підхід може включати в себе фактори розташування будівлі щодо «рози вітрів» та сонячного світла, а також оптимізацію склопакетів та затемнення, щоб забезпечити баланс сонячного світла протягом усього року.

Це також може означати управління внутрішніми надходженнями тепла, наприклад, шляхом ізоляції таких елементів, як труби гарячої води та встановлення енергоефективних приладів, щоб гарантувати, що жоден з них не сприяє небажаному нагріванню всередині будівлі.

Вентиляція та герметичність також є важливими факторами, які слід враховувати. Правильно спроектована та встановлена вентиляція в належно герметичному будинку дозволить краще контролювати внутрішню температуру.

При правильній установці ізоляція зменшує небажану теплопередачу, стабілізує внутрішнє середовище та захищає мешканців від впливу зовнішнього тепла або холоду. Впровадження цих принципів означає, що ви можете зробити утеплення більш ефективним - воно може забезпечувати цей захист не тільки взимку, але й протягом усього року.

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ІЗОЛЯЦІЇ

Два найважливіші фактори, які слід враховувати при виборі утеплювача для забезпечення теплового комфорту, це опір теплопередачі (R-показник) та реальна ефективність.

Що стосується захисту від перегріву, різниця між теплоізоляційними матеріалами з різною щільністю та теплоємністю незначна. Однак опір теплопередачі є важливим, оскільки він вказує на здатність теплоізоляції протистояти передачі тепла. Чим вищий опір теплопередачі, тим більший термічний опір, принаймні такі дані на папері. На жаль, в реальних умовах на будівельних майданчиках деякі матеріали складніше правильно встановити ніж інші. Наприклад, якщо стіна не ідеально рівна, то жорсткі плити теплоізоляції не будуть щільно прилягати до неї. Це може призвести до появи повітряних зазорів, які знижують теплову ефективність.

12
реальна ефективність

Ця різниця між проектним та реальним показником ефективності матеріалу відома як «люфт продуктивності» і вона може дестабілізувати внутрішнє середовище будівлі, від якого залежить тепловий комфорт.

Щоб цьому запобігти, важливо чітко підібрати правильні матеріали, які можна використовувати для подальшого монтажу. Наприклад, мінеральна вата має гнучку структуру та легко адаптується до незначних нерівностей в основі. Її волокнисті поверхні щільно прилягають одна до одної, що мінімізує появу повітряних зазорів або містків холоду та максимально збільшує продуктивність теплоізоляції. А оскільки для ізоляції використовується нерухоме повітря, її теплові властивості не погіршуються з часом, як у деяких інших теплоізоляційних матеріалів. По суті, мінеральну вату легко підібрати та простіше монтувати, що робить її надійним вибором для забезпечення пасивного захисту будівлі.

МІНЕРАЛЬНА ВАТА ЗА СВОЄЮ ПРИРОДОЮ «ПІДДАЄТЬСЯ БУДІВНИЦТВУ»

Мінеральна вата завдяки своїй універсальності та гнучкості є ідеальним матеріалом для утеплення будівель будь-якого типу та висоти. Вона має ряд переваг, що робить її незамінною в сучасному будівництві:

   Гнучкість: Мінеральна вата легко адаптується до нерівних поверхонь, забезпечуючи ефективне прилягання та утеплення;

   Адаптується до осідання фундаменту / коливання будівель: Завдяки своїй гнучкості мінеральна вата здатна компенсувати «рухи» будівлі, що виникають під час осідання фундаменту, зберігаючи при цьому тісний контакт з поверхнею;

   Щільна волокниста структура: Волокна мінеральної вати щільно прилягають одна до одної, мінімізуючи виникнення повітряних зазорів, що підвищує ефективність утеплення;

   Простота монтажу: Мінеральну вату, порівняно з іншими поширеними утеплювачами, простіше та легше монтувати, що забезпечує максимальний ефект утеплення;

   Стабільний тепловий опір: Теплові характеристики мінеральної вати не змінюються з часом, гарантуючи безперервний захист від холоду та спеки протягом усього терміну експлуатації;

   Відсутність деформацій при температурних коливаннях: Мінеральна вата не розширюється та не стискається під впливом перепадів температури, що забезпечує постійну ефективність утеплення;

    Захист від поглинання вологи: Мінеральна вата не вбирає вологу, що запобігає її пошкодженню та зберігає теплоізоляційні властивості в будь-яких кліматичних умовах. Працює за рахунок нерухомого повітря.

5
гнучка структура
7
волокнисті краї
8
працює за рахунок нерухомого повітря

ЧАС ДІЯТИ

Зміна клімату нікуди не подінеться, тому ми повинні вжити заходів та зменшити потенційні ризики, які можуть виникнути в майбутньому. Для нашої галузі це означає створення цілісно спроектованих будівель, які витримують екстремальні температури. Ми повинні зробити ізоляцію більш ефективною, використовуючи її разом із системами опалення та охолодження, щоб захистити мешканців 365 днів на рік.

Ізоляційні матеріали слід обирати ретельно, віддаючи перевагу продуктам, які забезпечують реальні характеристики та екологічність, наприклад, мінеральній ваті. У міру того, як ми рухаємося вперед, інші переваги мінеральної вати, такі як негорючість, звукоізоляція та низький вміст вуглецю, також стають все більш важливими факторами у проектуванні будівель.

Два основні принципи надійна ізоляція та продуманий дизайн, що застосовуються як до нових будівель, так і до реконструйованих, створюють більш міцні та стійкі до змін клімату будівлі для нинішніх та майбутніх поколінь.